Zabawki Montessori dla niemowląt - oferta dla dzieci 6-12 miesięcy

Dominik Kucharski.

24 grudnia 2023

Zabawki Montessori dla niemowląt - oferta dla dzieci 6-12 miesięcy

Zabawki Montessori dla niemowląt to specjalnie zaprojektowane zabawki, które wspierają rozwój dziecka w wieku 6-12 miesięcy. Dzięki nim maluch może rozwijać zmysły, motorykę i umiejętności poznawcze poprzez zabawę. Oferta obejmuje bezpieczne, wysokiej jakości zabawki edukacyjne i sensoryczne wykonane z naturalnych, przyjaznych dziecku materiałów.

Kluczowe wnioski:
 • Zabawki Montessori pomagają pobudzać ciekawość i rozwijać zdolności dziecka.
 • Są bezpieczne i wykonane z wysokiej jakości, naturalnych materiałów.
 • Wspierają rozwój zmysłów, motoryki i umiejętności poznawczych malucha.
 • Obejmują zabawki sensoryczne, manipulacyjne i edukacyjne.
 • Są odpowiednie dla dzieci w wieku 6-12 miesięcy.

Zabawki rozwijające zmysły

Zabawki Montessori dla niemowląt w wieku 6-12 miesięcy pomagają rozwijać zmysły malucha. Dzięki specjalnie dobranym teksturom, kolorom i dźwiękom dziecko poznaje otaczający świat i uczy się go odbierać zmysłami.

Popularne Montessori zabawki sensoryczne to między innymi: zabawki do ciągnięcia z różnymi fakturami, kostki i piłeczki sensoryczne, książeczki ze specjalnymi wykończeniami, dzwonki i grzechotki. Dziecko nie tylko bawi się, ale też rozwija wzrok, dotyk i słuch.

Bezpieczne materiały

Najważniejsze w doborze zabawek Montessori 6-12, które stymulują zmysły jest bezpieczeństwo. Materiały użyte do produkcji muszą być nietoksyczne, hipoalergiczne i odporne na ślinę niemowląt.

Dlatego zabawki tego typu produkuje się najczęściej z drewna, bawełny, wełny czy silikonu. Są one miłe w dotyku, a ich faktura i kolory stymulują rozwój wzroku malucha.

Zabawki doskonalące motorykę

Rozwój motoryki, czyli sprawności ruchowej jest kluczowy dla prawidłowego rozwoju każdego dziecka. Odpowiednio dobrane zabawki Montessori pomagają w ćwiczeniu i koordynacji ruchów, a także wzmacniają mięśnie.

W wieku 6-12 miesięcy dzieci uczą się m.in. raczkować, czołgać, siadać oraz stawiać pierwsze kroki. Zabawki manipulacyjne, do ciągnięcia, stojaki do gryzienia czy piłki wspierają te umiejętności. Ważne, by były lekkie i łatwe do chwytania małymi rączkami.

Różnorodność kształtów i tekstur

Aby zabawka spełniała swoją rolę, powinna mieć odpowiednią fakturę, wagę i rozmiar. Zalecane są małe elementy o zaokrąglonych brzegach, wykonane z tworzyw o zróżnicowanych strukturach.

Drewniane klocki, kółka z kolcami do chwytania, materiałowe książeczki czy piłki z relaksującą fakturą - to najlepsze wybory dla maluchów w wieku 6-12 miesięcy.

Zabawki pobudzające zaciekawienie

Jednym z głównych celów zabawek edukacyjnych Montessori jest pobudzanie naturalnej ciekawości dziecka i zachęcanie do poznawania otaczającego świata. Dlatego powinny one dostarczać wielu różnorodnych bodźców, które wciągną malucha do zabawy.

Zabawa jest dla dziecka pracą, poprzez którą poznaje ono świat i siebie.

Dobrze dobrane zestawy zabawek tematycznych Montessori zapewnią dziecku mnóstwo okazji do odkrywania nowych rzeczy każdego dnia. Czy to będzie zestaw figur zwierząt z odpowiadającymi im dźwiękami, czy zestaw owoców i warzyw do „gotowania” - zawsze będzie to świetna zabawa pobudzająca umysł malucha.

Bezpieczne zabawki edukacyjne

Zabawki Montessori dla niemowląt - oferta dla dzieci 6-12 miesięcy

Montessori kładzie duży nacisk na samodzielne odkrywanie i poznawanie świata przez dziecko, dlatego zaleca się stosowanie specjalnie zaprojektowanych zabawek edukacyjnych, które to umożliwiają.

Najważniejsze jednak, by materiały te były w 100% bezpieczne dla najmłodszych. Ostre krawędzie, drobne, łatwe do połknięcia elementy czy szkodliwe substancje chemiczne to absolutne przeciwwskazania.

Najlepsze materiały do produkcji bezpiecznych zabawek edukacyjnych Montessori: drewno, bawełna, wiskoza, wełna, korek, silikon, EVA
Najlepsze kształty i rozmiary: zaokrąglone brzegi, brak ostrych elementów, małe - łatwe do chwytania elementy

Trwałe zabawki z naturalnych materiałów

Wysoka jakość i trwałość to jedne z najważniejszych cech, jakimi powinny charakteryzować się zabawki Montessori. Zwłaszcza, że często jeden zestaw może służyć kilkorgu dzieciom z rodziny lub przedszkola.

Dlatego do ich produkcji używa się wysokiej jakości materiałów naturalnych jak drewno, bawełna czy wiskoza. Są one nie tylko trwałe, ale i bezpieczne dla środowiska.

 • Naturalne tworzywa są zdrowsze dla dzieci niż plastik.
 • Drewno i bawełna pięknie się starzeją i z upływem czasu nabierają unikatowego charakteru.
 • Wysokiej jakości materiały przetrwają użytkowanie przez wiele lat.

Warto zatem zainwestować w porządne, trwałe zestawy zabawek, które posłużą nie jednemu pokoleniu maluchów.

Zestawy zabawek tematycznych

Zabawki Montessori często oferowane są w kompletnych zestawach tematycznych, które pozwalają dziecku bawić się i uczyć w sposób uporządkowany. Takie zestawy zazwyczaj składają się z kilkunastu do kilkudziesięciu elementów i poruszają konkretny obszar - np. zwierzęta, zawody czy pojazdy.

Zaletą takich kompleksowych zestawów jest możliwość stopniowania trudności zadań i dostosowania ich do rozwoju konkretnego dziecka. Montessori zachęca do samodzielnego wyboru aktywności, a odpowiednio skomponowany zestaw tematyczny daje maluchowi taką szansę.

Podsumowanie

Zabawki Montessori to świetny wybór dla rodziców szukających wartościowych zabawek dla dzieci w wieku 6-12 miesięcy. Ich główną zaletą jest pobudzanie rozwoju malucha w wielu obszarach, przy jednoczesnym zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa.

Oferta Montessori zabawek dla niemowlaków obejmuje szeroki wybór produktów wspierających zmysły, motorykę, koncentrację i kreatywność. Są to kolorowe, sensoryczne zabawki wykonane z wysokiej jakości drewna, bawełny i innych bezpiecznych materiałów.

Zabawki Montessori 6-12 zaprojektowano z myślą o samodzielnej eksploracji otaczającego świata przez dziecko. Mają kształty, faktury i kolory, które przyciągają uwagę malucha i zachęcają do zabawy badawczej. Jednocześnie ich konstrukcja zapewnia maksimum bezpieczeństwa.

Wybierając sprawdzone zabawki Montessori, masz pewność, że dostarczysz dziecku wartościowych i bezpiecznych bodźców, które będą stymulowały jego rozwój na wielu płaszczyznach. To świetna inwestycja na przyszłość każdego malucha.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Filmy świąteczne romantyczne: Najlepsze komedie i romanse
 2. Jak zrobić żabę: Jak stworzyć sympatyczną żabę z plasteliny?
 3. Aniołek z recyklingu: Odkryj magię tworzenia aniołków!
 4. Litery z obrazkami do druku: najlepsza nauka przez zabawę
 5. Najlepsze filmy rodzinne - familijne komedie, kino familijne

Najczęstsze pytania

Zabawki Montessori zaprojektowano z myślą o dzieciach od urodzenia do 6 roku życia. Wiele zestawów dedykowanych jest konkretnym grupom wiekowym np. niemowlętom 6-12 miesięcy lub dzieciom 12-36 miesięcy.

Tak, bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze w założeniach pedagogiki Montessori, dlatego zabawki spełniają rygorystyczne normy - mają zaokrąglone brzegi, wykonane są z nietoksycznych materiałów, pozbawione są drobnych elementów.

Zabawki Montessori rozwijają zmysły, motorykę małą i dużą, koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację, kreatywność i umiejętności poznawcze. Pobudzają też ciekawość dziecka oraz zdolność do samodzielnych odkryć.

Tak, koncepcja Montessori akcentuje indywidualne podejście do każdego dziecka, dlatego zabawki te świetnie nadają się zarówno dla dzieci pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami. Można je dostosować do potrzeb konkretnego malucha.

Sprawdzone zabawki Montessori w dobrej cenie znajdziesz w sklepach specjalistycznych oraz internetowych. Warto kupować je bezpośrednio od producentów, którzy specjalizują się w tego typu asortymencie i gwarantują wysoką jakość wykonania.

Oceń artykuł

Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Autor Dominik Kucharski
Dominik Kucharski

Jestem ojcem trójki dzieci i fanem mody, również tej najmłodszej. Na moim blogu publikuję zestawienia modnych stylizacji dla chłopców i dziewczynek w różnym wieku. Dzielę się inspiracjami łączenia ubrań i dodatków, by stworzyć codzienny, a jednocześnie stylowy look dla dziecka. Omawiam też najnowsze kolekcje znanych dziecięcych brandów.

Napisz komentarz

Polecane artykuły